Війна увірвалась у наше життя і перекроїла звичний світ. Бібліотечна спільнота міста вчиться жити в суворих реаліях війни, реагуючи на виклики, які постали перед нашою країною. Про те, як Роменська МЦБС працювала в умовах воєнного стану в 2022 році йде мова в інформаційній довідці "Діяльність бібліотек в умовах війни".

/Files/images/2022/3 Без імені.png



Найцікавіше в бібліотеках міста: оглядова довідка. Вип.9/ Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича; упоряд. О.П. Дудка. – Ромни, 2023.- 23 с.







/Files/images/2022/2 Без імені.png




Найцікавіше в бібліотеках міста: Дайджест. Вип.8/ Центральна міська б-ка для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича; упоряд. О.П. Дудка. – Ромни, 2022.- 40 с.





У 2021 році фахівці міської централізованої бібліотечної системи постійно працювали над розширенням та удосконаленням інформаційних послуг та сервісів, брали активну участь у національній кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!» у ролі хабів цифрової освіти, вели активну роботу з промоції книги та читання, забезпечували попит громади на соціокультурну та інформаційну підтримку в умовах пандемії COVID-19. Дізнавайтеся більше ознайомившись з дайджестом.


2020 рік – рік пандемії та карантинних обмежень – виявився важким для бібліотек, він потребував від бібліотечних фахівців здатності адаптуватися до викликів часу, нових професійних навичок, активних змін. Ми розробляли нові онлайн-послуги та удосконалювали їх, стали хабами проєкту «Дія. Цифрова» освіта» надаючи усім охочим доступ до безоплатного навчання на національній онлайн платформі з цифрової грамотності, працювали з нашими користувачами «на віддалені» та спілкувались в соціальних мережах.

/Files/images/2021/Безымянный.png м.png





Найцікавіше в бібліотеках міста: Інформаційна довідка. Вип. 7/ Центральна міська бібліотека для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича; упоряд. О.П. Дудка. – Ромни, 2021.- 28 ст.





Сучасна бібліотека є тією установою, яка акумулює інтереси широких верств суспільства, що зумовлює можливість співпраці з різними установами та організаціями. Заклади міської централізованої бібліотечної системи визначають пріоритети своєї діяльності відповідно до потреб місцевої громади, шукають шляхи співпраці з усіма її представниками . Соціальне партнерство стало однією із основних функцій бібліотеки, прогресивною формою її взаємодії з іншими організаціями.

/Files/images/2020/45.png






Найцікавіше в бібліотеках міста: Дайджест. Вип.6/ Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича; упоряд. О.П.Дудка. – Ромни, 2020.- 31 с.





/Files/images/2020/99.png











Презентація
"Успіх бібліотеки у соціальному партнерстві" на прикладі ЦМБ для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича

Сучасна бібліотека - це громадський центр спілкування, діяльність якого спрямована на задоволення культурно-освітніх, інтелектуальних потреб користувачів, реалізацію їх різноманітних ідей. Бібліотеки пристосовуються до умов, що постійно змінюються, пропонують членам своїх громад ті форми обслуговування і комунікації, які б відповідали їх очікуванням, потребам і запитам.

/Files/images/2019/Клубна діяльність.png

З метою згуртування громади навколо бібліотеки, об’єднання людей різного віку і професій, розширення кругозору, а також для організації їхнього дозвілля в книгозбірнях міської централізованої бібліотечної системи працюють клуби та гуртки за інтересами. Пропонуємо ознайомитися з інформаційним дайджестом "Об'єднуємося за покликом душі" про клубну діяльність Роменської МЦБС.








Бібліотеки завжди були і залишаються центром збереження і розвитку національної культури, патріотичного виховання особистості. Патріотизм поєднує в собі любов до України, до свого народу, гордість за її минуле і сьогодення, готовність до їх захисту, утвердження в свідомості об’єктивної оцінки ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України, її громадян від княжої доби, Гетьманського козацького війська, військ УНР, січових стрільців, воїнів УПА до часів незалежності, Майдану, героїв Небесної Сотні та зони ООС.

/Files/images/2019/Патріотичне виховання.png




Пропонуємо ознайомитися з дайджестом "Про роботу бібліотечних закладів міста з питань національно-патріотичного виховання різних категорій населення"






/Files/images/2019/Без імені ghj.png

У звітному 2018 році бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи продовжували працювати на добробут громади, надаючи можливість мешканцям отримати доступ до наявних різноманітних ресурсів, комунікаційних технологій, допомагаючи людям у підвищенні свого освітнього потенціалу, реалізації творчих можливостей.


Пропонуємо познайомитися з дайджестом "Найцікавіше в бібліотеках міста"

У звітному 2017 році бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи продовжували виконувати свою основну місію – бути інформаційними та освітніми центрами громади, популяризаторами знань про регіон, установами поширення культури, місцем зустрічей, де члени місцевої громади, окрім традиційних, можуть отримати й нові послуги – користування інтерактивними програмами вивчення іноземних мов, опанування комп’ютерними технологіями.

/Files/images/2019/Без імені fg.png






Пропонуємо познайомитися з дайджестом "Найцікавіше в бібліотеках міста"

/Files/images/zahodi_5/Безымянный 77.png

Методичні поради «Сучасний інформаційний потенціал бібліотеки» висвітлюють діяльність публічної бібліотеки як інформаційного центру громади. Корисними будуть поради щодо використання різних видів і форм інформаційного обслуговування у бібліотеках, ролі довідково-бібліографічного апарата та новітніх інформаційних технологій у забезпеченні інформаційних потреб громади, рекомендації по веденню блогів та спілкуванню в соціальних мережах. Видання адресовано фахівцям бібліотек, всім, кого цікавить дане питання.





В 2016 році цілеспрямована робота колективу була спрямована на те, щоб завоювати довіру і повагу користувачів, надаючи їм якісні та інформаційні послуги. Бібліотека успішно виконує свою функцію як центр місцевої громади, бо саме тут мешканці міста мають доступ до різних джерел інформації.


/Files/images/zahodi_5/Без імені 25.png





Пропонуємо познайомитися зі звітом про роботу Роменської МЦБС за 2016 рік






В 2015 році бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи продовжували виконувати свої головні задачі і функції. Діяльність їх була спрямована на забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, впровадження інноваційних форм у роботу бібліотек з використанням нових інформаційних технологій, популяризації книги та читання серед населення. Бібліотека є тим культурним центром, який гуртує навколо себе весь творчий потенціал міста, надає можливість для міжособистісного спілкування та організовує культурне дозвілля мешканцям громади міста.

/Files/images/zahodi_6/Безымянный 55.png




Дайджест роботи Роменської МЦБС за 2015 рік








В 2014 році бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи продовжували виконувати свої головні задачі і функції. Діяльність їх була спрямована на підтримання позитивного іміджу сучасних бібліотек, співпрацю з закладами культури та освіти, здійснення оперативного, повного і комфортного обслуговування користувачів, проведення просвітницької діяльності шляхом популяризації вітчизняної та світової культури і літератури, впровадження нових форм роботи та сучасних інформаційних технологій, постійне підвищення професійного рівня бібліотечного персоналу.


/Files/images/foto/678.png



Пропонуємо ознайомитися з дайджестом роботи Роменської МЦБС











МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ З PR-ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК

Як будувати ефективні відносини з журналістами? Навіщо це робити, а головне - як? В чому секрет успішного повідомлення для преси? Механізм ефективного релізу та анонсу, основні помилки – «як не потрібно робити»? Розібратися в цьому вам допоможуть дані методичні матеріали.


ПОРТФОЛІО: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

СІМЕЙНЕ ЧИТАННЯ В БІБЛІОТЕЦІ

Відродження і популяризація сімейного читання, створення в бібліотеках комфортного середовища для батьків та дітей, підвищення інформаційної культури - одні з основних завдань, які покликані виконувати бібліотеки.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Сім. чит..png
Пропонуємо ознайомитися з методичними порадами "Організація сімейного читання в бібліотеці".







ІННОВАЦІЙНІ ПОСЛУГИ В БІБЛІОТЕЧНІЙ ПРАКТИЦІ

Сьогодні державні та неурядові організації активно спрямовують свою діяльність на задоволення потреб, забезпечення прав, вирішення проблем або подолання складних життєвих обставин окремих осіб чи соціальних груп. Ця діяльність регламентується чинним законодавством, де зазначені перелік, види соціальних послуг, опис їх змісту та якості, форми надання.
Книгозбірні, як соціальні інститути, що мають свої соціальні правила, норми та функції реалізують традиційні культурні послуги. З впровадженням інформаційно-комунікативних технологій в бібліотечну практику розвитку набуває інноваційна діяльність у сфері бібліотечних послуг.

На переломному етапі розвитку суспільства переглядаються й традиційні методи бібліотечної роботи, виникає необхідність оновлення та збагачення колишніх теоретичних і практичних установок для того, щоб найкращим чином відповісти на численні питання часу. Бібліотека покликана розуміти поточні та прогнозувати перспективні інформаційні потреби користувачів, створювати й надавати відповідні послуги. Головне в її роботі – модернізація змісту діяльності.
Саме поняття «інновація» запозичене в XIX ст. і пов’язане із запровадженням європейських звичаїв у традиційні азійські й африканські культури.
В основі інновації завжди лежить нова ідея – продукт творчої інтелектуальної діяльності, але якщо цю ідею не реалізовано на практиці, то це ще не інновація. Нині в процесі реалізації інновацій формується нова модель розвитку бібліотек і завдання науки («бібліотечна інноватика») –
пошук ефективних методик та інструментів використання інновацій для оновлення й удосконалення діяльності установи.

Бібліотечна інновація – це оригінальна нестандартна ідея,методика, проект, що виходить за межі існуючих каноніві традиційних форм та відображає новий підхід до змісту й організації бібліотечного обслуговування, технології управліннязакладу. Або, у більш загальному значені, – це будь-яка нетривіальна, часом «шалена» ідея, що виходить за межі звичних норм і взірців, якщо вона відповідає очікуванням населення, тобто будь-яка смілива думка, реалізація якої забезпечує еволюційний розвиток культури як на малому соціальному рівні, так і у великому масштабі.

Головною метою інновацій, які упроваджуються в практику роботи, є покращення обслуговування користувачів, створення комфортних умов для якісного задоволення читацьких запитів,а також забезпечення розумного балансу між необхідністю інновацій і збереженням цінних бібліотечних традицій.

Приклади успішних інноваційних проектів та послуг Бібліотечні інновації в практику роботи бібліотек.


В 2013 році бібліотеки міста успішно виконували свою функцію як центри місцевої громади, бо саме тут мешканці міста мають вільний і безкоштовний доступ до різних джерел інформації.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Найцікавіше.png



Пропонуємо ознайомитися з дайджестом "Найцікавіше в бібліотеках міста"
Кiлькiсть переглядiв: 4232

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.