Драйв книги для молоді

/Files/images/2022/365252104_691200483053621_7415809735196578606_n.jpg 12 серпня Україна відзначає День молоді. Це свято юності, літа і позитиву – гарна нагода привітати юнаків і дівчат, а також всіх, хто молодий душею. Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

Роки юності та молодості невпинно проходять, тому потрібно витрачати їх не дарма, а спрямовувати у правильне русло. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.

З нагоди Дня молоді бібліотека запропонувала юним читачам книжкову виставку «Драйв книги для молоді» — своєрідний молодіжний кастинг по вибору кращих книжок. Юні відвідувачі нашої бібліотеки знають, що читання приносить естетичну насолоду, спілкування з книгою розкриває широкі горизонти перед людиною, сприяє саморозвитку особистості.

Саме молодь сьогодні визначає майбутнє країни та захищає її. Тож творіть та надихайте, змінюйте країну та світ довкола себе! Пам’ятайте, молодість – це не вік, молодість – це стан душі. Залишайтеся завжди молодими!

Ми вітаємо сміливу, творчу, завзяту молодь із цим чудовим святом та щиро бажає миру і Перемоги, омріяних злетів, радості, професійного й кар’єрного зростання, успіхів в отриманні освіти та втіленні сміливих планів та справ!


Молодь читає, молодь рекомендує

/Files/images/2022/337287795_1418610168953930_7736994359037224433_n.jpg

З метою популяризації юнацької та молодіжної літератури, формування позитивного іміджу як молодої людини, яка читає книгу, так і самої бібліотеки як місця для спілкування молоді в рамках ТИЖНЯ МОЛОДІЖНОЇ КНИГИ "КНИГА ТАМ ДЕ МОЛОДЬ! МОЛОДЬ ТАМ ДЕ КНИГА!" пропонуємо виставку-симпатію "Молодь читає, молодь рекомендує".


Книжковий екскалатор "Читаючи зростай"

/Files/images/2022/336793442_233200769263529_6705721688338825006_n.jpg З метою активізації читання у молодіжному середовищі, залучення юнацтва та молоді до читання, популяризації кращих творів української та зарубіжної літератури, знайомства з книжковими новинками, створення позитивного іміджу книгозбірні в нашій бібліотеці проходить ТИЖДЕНЬ МОЛОДІЖНОЇ КНИГИ "КНИГА, ТАМ ДЕ МОЛОДЬ! МОЛОДЬ, ТАМ ДЕ КНИГА!" 17 - 21 квітня 2023 року.

Це повністю відповідає завданням, зафіксованим у «Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки «Читання як життєва стратегія», зокрема пункту 1.3.1. стосовно запровадження «регулярних комунікаційних кампаній з популяризації читання як звички та корисної дозвіллєвої практики впродовж життя».

Читання книг може бути важливим фактором у самовдосконаленні та особистісному зростанні. Книги можуть бути чудовим джерелом мудрості та порад, що допоможуть нам зробити кращі рішення у житті та розвивати свої здібності та навички. Тож сьогодні ми запропонували нашим юним читачам ознайомитися з літературним екскалатором "ЧИТАЮЧИ - ЗРОСТАЙ!"

Проведення тижня молодіжної книги сприяє залученню підлітків до невичерпних джерел знань, створенню у бібліотеці атмосфери радісного спілкування, де кожен юний читач відчуває себе бажаним гостем.

Кожен відвідувач зможе знайти книгу на свій смак. Тож не зволікайте – поспішайте до відділу обслуговування для спілкування та спільного інтелектуального відпочинку.




Книжкові ювіляри 2023

/Files/images/2022/335138195_143741141948696_7951398639586686534_n.jpg





Книги, як і люди, мають свій рік народження! Рік 2023 багатий на ювілейні книжкові дати.

Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі.

Тож запрошуємо до зустрічі з книгами – ювілярами 2023 року представленими на ювілейні книжковій виставці.








Книги, які читають ваші кумири

/Files/images/2020/84693496_1011069422597548_4602147591847673856_o.jpg













Друзі! Якщо Ви хочете дізнатися, що читають знаменитості, тоді запрошуємо до бібліотеки познайомитися з улюбленими книгами зірок кіно, спорту та політики представленими на книжковій виставці "Книги, які читають ваші кумири".

Чекаємо на Вас!!!















Неоголошена війна триває

Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!» Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Сотні захисників, що отримали поранення в боях, перебувають у військових шпиталях. Майже рік ми не можемо спати спокійно: знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/11212157_432037446978896_7116845858477722267_o.jpg Всім хто воює, рідним чиї близькі загинули на Донбасі, як ніколи, потрібні наша увага, добре слово, підтримка. Про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій розповідає газетно – журнальна експозиція «АТО – зона особливої уваги».






Ніхто не забутий, ніщо незабуте

Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Незримий історичний та енергетичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і Героями Майдану, воїнів- захисників українського Донбасу. Всі вони без винятку полягли за Україну, полягли за наше майбутнє, полягли за всіх нас. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб будувати таку Україну, про яку вони мріяли і за яку вони віддавали своє життя! У травні ми вшановуємо пам’ять тих, хто поліг на полі бою, спалених, знищених, закатованих, але не скорених.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04625.JPG Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжкової панорами - «Незгасаючий вогонь безсмертя», яка діє в читальному залі і присвячена 70 річниці з дня Перемоги у німецько – радянській війні. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь. Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.


Чорнобильський набат

Чорнобильська трагедія... Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 29 років минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища - мертва зона, "зона відчуження" в 2712 кв. км .

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04597.JPG Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка – застереження: «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження» представлена в читальному зал. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.


Великодні мотиви

/Files/images/foto/10497509_419550184894289_7612075352715956813_o.jpg Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня – святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя. Саме цьому святу присвячена виставка-інсталяція «Великодні мотиви», оформлена в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.
Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.
Великдень — це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними. У цей день люди йдуть до церкви відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять паски, писанки і крашанки, що є символом життя на землі.
Великдень усіх на гостини просить,
Малює сонце полотно небес,
І крашанку, як усмішку підносить.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Афганістан - вічний біль та неспокій.

Афганістан… Уже 26 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Близько 4 тисяч молодих хлопців - українців загинуло на тій війні, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти. Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і завжди хочеться пити. Сумщина має свою сумну статистику –123 молодих хлопців загинули, 2 – пропали безвісти, 46 стали інвалідами, з Роменщини приймало участь у бойових діях в Афганістані - 282 чоловіка, загинуло - 7 воїнів, на сьогодні мешкають в місті та районі -232 учасника бойових дій в Афганістані. Виставка – роздум: «Афганіська війна очима сьогодення» акцентує увагу на важких, жахливих буднях війни. Афганська війна не стала загальною бідою нашого народу, а залишилася бідою тільки тих, хто в ній приймав участь. Для більшості людей вона далека, чужа і невідома. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Ці воїни підхопили естафету ветеранів Великої Вітчизняної війни, які були стрижнем держави, що не тільки відстояли її, а й відновили народне господарство, були моральним авторитетом. Сьогодні в умовах неоголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів.Афганістан… Уже 26 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Близько 4 тисяч молодих хлопців - українців загинуло на тій війні, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти. Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і завжди хочеться пити. Сумщина має свою сумну статистику –123 молодих хлопців загинули, 2 – пропали безвісти, 46 стали інвалідами, з Роменщини приймало участь у бойових діях в Афганістані - 282 чоловіка, загинуло - 7 воїнів, на сьогодні мешкають в місті та районі -232 учасника бойових дій в Афганістані. Виставка – роздум: «Афганіська війна очима сьогодення» акцентує увагу на важких, жахливих буднях війни.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04343.JPG

Афганська війна не стала загальною бідою нашого народу, а залишилася бідою тільки тих, хто в ній приймав участь. Для більшості людей вона далека, чужа і невідома. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Ці воїни підхопили естафету ветеранів Великої Вітчизняної війни, які були стрижнем держави, що не тільки відстояли її, а й відновили народне господарство, були моральним авторитетом. Сьогодні в умовах неоголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів.


Гідні нащадки прадідів

В’ячеслав Чорновіл сказав: «Україна починається з тебе», так Україна починається з нас:Ти сам собі – і мрія, і спромога.Ти сам собі – фундамент, стіни, дах,Ти сам собі – поразка й перемога, Мить, що лишитись може у віках. Два десятиліття, як Україна має незалежність, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх місяців примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми господарі на власній землі.Наша свідомість постійно змінюється, майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала всьому світу, що ми – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. Це рік пробудження та консолідації українського народу.Досі багато хто думав, нібито Незалежність дісталась нам без жодних зусиль. Це не так. За нашу Незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході. Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність. Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація, нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішньої агресії. Найвищий подвиг щодня здійснюють наші захисники, вони проходять такі випробування, які порівнюють з пеклом. Але свідомі своєї високої жертовності, бо це покоління незалежних, покоління патріотів. Термін «соборність» не перекладається іншими мовами, він означає вільне, духовне єднання людей. Це соборна відповідальність усіх за всіх і кожного за весь світ. Хіба не це нині відбувається в Україні? Коли кожен з нас і ми разом робимо все можливе, щоб допомогти нашим воїнам, біженцям, коли ми всі будуємо громадянське суспільство.В читальному залі представлена ілюстративно – документальна виставка : «Українці – нація героїв»,

/Files/images/DSC04339.JPG

матеріали якої розповідають про непересічні долі простих українців, їх жертовність та подвиг, який вони здійснюють кожного дня на фронті, захищаючи країну.Сьогодні народжується Україна гідна поваги всього цивілізованого світу, тож закликаємо всіх нас цінувати і плекати власну державу та зміцнювати її непереможний, соборний дух.


Згадаймо юність, що горіла в Крутах

29 січня 2015 року виповнюється 97 років з часу бою на станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках, саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

/Files/images/foto/DSC04334.JPG Про події тих далеких років розповідає книжкова виставка «Згадаймо юність, що горіла в Крутах". Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Зараз повторюється історія майже столітньої давнини. Знову незалежність, знову ейфорія перемоги і знову загроза зі Сходу. Але ми віримо, що сучасний українець, сформована ним влада та світова громадськість стали мудрішими, досвідченішими, далекогляднішими, і спільними зусиллями ми відвернемо те лихо, що може розгорітися через чиїсь імперські амбіції та чиюсь слабкість духу. І маємо надію, що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.


22 - січня день Соборності

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, він мав стати днем подвійного всенародного свята – Незалежності й Соборності. Саме цій знаменній події присвячена виставка - міркування: «З Україною в серці».

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04256.JPG

Матеріали представлені на виставці акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, збирання територій в єдиній суверенній державі. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо здобутки попередників!


Свободу не спинити

Революція гідності, за визначенням Вікіпедії це — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Про те як народжувалась нація, як виборювалась свобода та як формувалося нове українське суспільство - у хроніках перегляду періодику "Гідності бути!"

/Files/images/DSC04160.JPG


Голодомор 1932-1933

Вже понад вісім десятиліть не залишає байдужими свідомих людей – тема штучного голоду в Україні початку тридцятих років XX століття. Ця трагедія спричинена суцільною колективізацією, людиноненависницькою політикою сталінських часів, сумнозвісними хлібозаготівлями.
Не було ані війни, ані стихійного лиха, ані пошесті.
А була тільки зла воля одних людей проти інших. Як сталося, без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу. Виставка-факт: «Голодомор мовою документів», розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04152.JPG


Україна Переможе!

/Files/images/foto_dlya_vistavok/10710408_347422722107036_1333661796832942723_o.jpg

Днями Україна відзначала 70 - ту річницю визволення країни від фашистських окупантів, сьогодні ми знову стоїмо перед загрозою втрати незалежності. Але ми маємо Героїв, які в поті війни під палаючим сонцем і нищівним "градом" здатні боронити країну. Вони не тільки здатні перемагати, вони здатні й відродити державу. До уваги користувачів в читальному залі представлена прес-панорама:"Україна Переможе", яка знайомить користувачів з важкими та героїчними буднями війни.







1944 - рік визволення України від фашистських загарбників

/Files/images/foto_dlya_vistavok/1961020_346539958861979_7333645185145338052_o.jpg П’ять років тому в календарі з’явилася ще одна пам’ятна дата, встановлена указом глави держави «з метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу в Другій світовій війні». Відтоді 28 жовтня відзначаємо як День визволення України від фашистських загарбників. Того осіннього дня у далекому вже 1944 – му відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни на території України, бої за визволення якої тривали понад півтора року.
З метою гідного вшанування пам’яті визволителів в читальному залі представлена виставка-панорама «Безсмертна слава у віках», матеріали якої узагальнюють важкий шлях героїчного визволення України сімдесят років тому.



Незалежність України - мрія мільйонів

Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC04027.JPGПроголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року принципово по-новому поставило питання її державного, економічного та політичного розвитку. Йшлося про нову і, як засвідчив подальший розвиток подій, надзвичайно складну сторінку її багатовікової історії. Проголошення незалежності України та завдання створення самостійної Української держави закономірно висунули проблему розгортання державотворчих процесів. Народ України заявив, що будуватиме державу суверенну й самоврядну, незалежну та відкриту, демократичну і правову.
23 роки тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йдеться в матеріалах історичного вернісажу «Державність вимріяна поколіннями», підготовленого до головного державного свята України.



Майстер карбованого слова

/Files/images/foto_dlya_vistavok/10380063_311867578995884_1694963824908766382_o.jpgУ серпні 2014 року Україна святкує 115 років із дня народження Б. Д. Антоненка-Давидовича !
З багатьох причин ім’я талановитого письменника з незвичайно широким діапазоном творчих інтересів, із розмаїтою мистецькою палітрою сучасному читачеві, особливо молодому, донедавна, напевно, мало що могло сказати. Звідки йому можна було дізнатися про майстра слова, більшість творів якого не видавалися протягом кількох десятиліть, а саме ім’я Б. Антоненка-Давидовича піддавалося анафемі з негласною, але суворою забороною згадувати? І це про видатного письменника, романіста і повістяра, новеліста і репортера, нарисовця і публіциста, критика й перекладача, майстра психологічної прози, одного з кращих знавців рідної мови, справжнього чарівника слова, автора понад двох десятків оригінальних книжок: п’єси „Лицарі „абсурду”, роману „За ширмою”, повістей „Смерть”, „Синя Волошка”, „Справжній чоловік”, „Тук-тук…”, мисливської поеми „Семен Іванович Пальоха”, збірок оповідань „Запорошені силуети”, „Слово матері”, „Як воно починалося”, літературних репортажів „Землею українською”, „Люди й вугілля”, „Збруч”, „В сім’ї вольній новій”, збірників статей „Про що і як”, літературно-критичних нарисів „Здалека й зблизька”, „Як ми говоримо…”. Прикро, але більшість його творів, написаних і опублікованих у 20-х р., були силоміць вилучені з літературного процесу й зачинені в спецсховищах як „ущербні”, „ідейно-шкідливі”. Письменникам з таким твердим і незалежним характером, як у Б. Антоненка-Давидовича, було важко жити і творити…
До ювілею письменника користувачі бібліотеки познайомилися з творами письменника представленими на книжковій виставці «Майстер карбованого слова».


І засяяла над Київськими горами Божа Благодать...

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC03918.JPG28 липня цього року відзначається 1026 років Хрещення Київської Русі, що стало поворотним моментом в становленні держави, дозволило їй включитися на рівних у політичний і культурний європейський процес та презентувати себе іншим країнам як цивілізовану державу.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC03919.JPG/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC03917.JPG

До цієї дати в читальному залі бібліотеки було організовано виставку-панораму «СвятаРусь – у Києві», на якій представлені матеріали, що дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє. Саме завдяки Хрещенню Русі і була сформована наша цивілізація. Вірність її духовним основам - запорука подальшого всебічного духовного і культурного розвитку всіх народів історичної Русі.

Безперечно, це була подія надзвичайної історичної ваги. Вона справила вирішальний вплив на подальший розвиток Русі : країна інтегрувалася в коло держав візантійської православної співдружності, а також у європейський християнський простір. Християнство зосередило під своєю егідою писемність, літературу, архітектуру, мистецтво, почало визначати духовний поступ суспільства.


Конституція - основний закон моєї держави

28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях «Руської правди». У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом.

Проте вперше це вдалося належним чином зробити після тривалої, напруженої роботи над Основним Законом держави 28 червня 1996 року.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC03895.JPGПрактика застосування Конституції України свідчить про необхідність оновлення положень Конституції на основі збереження її демократичного змісту, розвитку її потенціалу. Виявлені проблемні питання у сфері регулювання суспільних відносин потребують переосмислення та вдосконалення. Уряд запросив громадськість до широкого обговорення змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади. На передодні державного свята в читальному залі пропонується до перегляду інформаційно – тематична виставка: «Основний закон мого життя», література представлена надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.




Завтра була війна

22 червня 1941ввійшло трагічною сторінкою в історію рідної землі. Так, саме тоді розпочалася Велика Вітчизняна війна, яка забрала життя кожного співвітчизника. Фронт двічі прокотився Україною.
Вже виросли нові покоління, які цього не пам’ятають, але які знають правду і вміють ушановувати подвиг полеглих. Бо ті полеглі – з їхніх родоводів, із тієї історії, яку вже записано не в душах, а в генах.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/DSC03893.JPGНа передодні 22 червня в читальному залі відкрилася фотовиставка :«Завтра була війна», з фото світлин ми бачимо, ще зовсім юних хлопців і дівчат, які не шкодуючи свого життя йшли в бій боронити рідну землю. В наші дні саме внуки й правнуки звитяжців повторюють одностайно: низький уклін усім захисникам України в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.










Сімейна гармонія
/Files/images/foto_dlya_vistavok/P5130757.JPG


Напередодні Дня сім'ї 15 травня, користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з виставкою- порадою «Сімейна гармонія – баланс почуттів та розуму».
Без зв'язку з ріднею людина стає безпорадна. Родина завжди стояла і стоятиме біля витоків людського життя і щастя, додаватиме сили і відваги, оберігатиме від напастей, хвороб душі і тіла, вчитиме шанувати людей, їх працю, їх мудрість, святою молитвою звучатиме в твоїх устах велике і величне слово – РОДИНА.








Подвиг безсмертний - пам'ять нетлінна

/Files/images/DSC03838.JPG




До 69 річниці з Дня Перемоги книжково-ілюстрована виставка: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна» представлена в читальному залі, ознайомила всіх бажаючих з трагічними сторінками воєнного лихоліття.
Нехай небо над кожним українським містом буде справді мирним, а 9 травня у пам’яті багатьох поколінь стане святом Перемоги в останній у світі війні!





Знай і поважай свої права

В умовах становлення України як суверенної і незалежної правової держави все частіше піднімається питання про правове виховання громадян, адже необізнаність в системі правопорядку, що існує в державі, заважає розумно користуватися своїми правами та уникати хибних вчинків та злочинних діянь. Усі громадяни України мають право на набуття необхідного їм мінімуму правових знань. З 14 квітня розпочався тиждень правових знань, в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих представлена виставка "Правова свідомість і правова культура молоді", яка допоможе уміло користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, адже від обізнаності молоді з правових питань залежить те наскільки ефективно молоді люди будуть вміло користуватися своїми законними правами та не порушувати законні інтереси інших.

/Files/images/DSC03681.JPG


Поезія - то серця мова

/Files/images/1796923_258871947628781_1407526483_o.jpgУся історія людства доводить, що поетичне слово йде поруч із людиною від самого Буття до сьогодення. А в день весняного рівнодення, коли світ після зимової сплячки пробуджується від перших подихів весни, коли серце співає, коли на папір лягають найпотаємніші слова, відзначається Всесвітній день поезії, який припадає на 21 березня. Книжкова виставка - "Все,що душа довірила словам" знайомить з поетичним словом, яке бентежить душу, хвилює, збагачує духовно. Доторкніться до поетичного слова і Ви відчуєте неперевершену насолоду!








Віч - на - віч з Шевченком

/Files/images/90- 004.jpg

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення. 200 літній ювілей цієї феноменальної людини повинний спонукати всіх думаючих українців звернутися серцями до дум і сентенцій нашого Великого Поета, якого воістину можемо сприймати як генія, волею Всевишнього даного для українського народу.

/Files/images/90- 005.jpgНині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Шевченка книжково –ілюстрована виставка «Віч-на-віч з Шевченком» організована в читальному залі та виставка художніх робіт відвідувачів відділення соціально – побутової адаптації територіального центру.








Соборність України - запорука міцної держави.
/Files/images/1492146_237320226450620_1827725062_o.jpg

Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. В читальному залі бібліотеки організована книжкова експозиція - «Злука. Соборність. Воля.», яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань, світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.

Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.


На щастя, на здоров'я, на Новий рік!

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.

Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика.

В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер двічі на рік.

/Files/images/DSC03366.JPG

В ці святкові дні в читальному залі презентується книжково-журнальна мозаїка - «На щастя, на здоров'я, на Новий рік!». Її матеріали розповідають про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні та світі. Виставка зацікавить незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв, допоможе прибрати новорічну ялинку власноруч створеними прикрасами… Новий рік і Різдво на порозі - а це означає, що у всіх приємні святкові клопоти. Як прикрасити свій будинок? Якими стравами порадувати гостей? Що надіти в новорічну ніч? Як створити неповторну атмосферу і зробити свято незабутнім? На ці та інші питання вам допоможуть відповісти матеріали виставки. Приємно здивує користувачів книжкова ялинка, яка є справжньою окрасою читального залу.

/Files/images/DSC03367.JPG


Бути військовим - бути захисником Вітчизни.

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
Формально українська армія була заснована в 1991 році — після розпаду Радянського Союзу. Але, незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни.
Протягом останніх двох десятиліть ведеться реформування армії країни, оскільки Збройні Сили України прагнуть інтеграції в європейське демократичне співтовариство.
З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України в читальному залі підготовлений прес-калейдоскоп - «Військова служба-поклик долі», який знайомить з сьогоденням української армії, підготовкою до переходу на контрактну основу, викликами, які стоять перед військом в сучасному глобальному світі.
Днем Збройних Сил України всі громадяни країни також висловлюють свою повагу миротворцям, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах. 6 грудня заведено згадувати про професіоналізм наших миротворців, які своєю доблесної службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу.
Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажає Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

/Files/images/1401886_218819351634041_521349014_o.jpg


Подолати насильство-завдання всіх і кожного

Згідно з оприлюдненими дослідженнями фахівців Ради Європи, половина жителів України потерпає від насильства в сім’ї роками, третина з них – у дитячому віці. Експерти з прав людини твердять, що 80 відсотків жертв домашнього насильства-жінки. 35-50 відсотків їх потрапляють до лікарень із тілесними травмами. Це жертви побутового насильства. Знайти точніші цифри надзвичайно складно через стіну мовчання навколо цієї проблеми.
Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», ухваленого 2001 року, насильство в сім’ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, що порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина й завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.
В рамках щорічної національної акції «16 днів проти насильства» в читальному залі міської центральної бібліотеки для дорослих організована підбірка літератури «Юридична консультація: як не стати жертвою домашнього насильства», яка інформує користувачів про причини домашнього насильства, про необхідність цілковитої трансформації ставлення до прав жінок і прав дітей у всій країні – від законодавців до пересічних громадян, від роботодавців до батьків. Щоб досягти цієї мети, зусилля спрямовуються на всі суспільні сфери, включаючи втілення законів і міжнародних угод, підготовку законодавців, правоохоронців, а також на національні кампанії з підвищення поінформованості громадян у сфері захисту прав жінок та дітей, протидії домашньому насильству та забезпечення гендерної рівності.


Пам'ять про страшні часи

/Files/images/DSC03262.JPG

Чому Голодомор 1932—1933 років в Україні є геноцидом українського народу? Хто і для чого організував убивство, каліцтво та терор голодом? Як відбувалися репресії проти селянства? Як Україна пам’ятає цю трагедію і як визнає її світ? Про це та інше йшла мова під час відкриття книжкової виставки "В пам'ять про скорботний 33-й", оформленій до дня вшанування жертв Голодомор. Учні 8-го класу ЗОШ №2 мали змогу познайомитися з офіційними документами, статтями та книгами дослідників, а особливо тих, хто був свідком тієї трагедії і кому пощастило вижити.


Подорож в світ сучасної літератури

«Книги освячують душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують в ній кращі прагнення, гострять її розум і пом'якшують серце» Вільям Мейкпіс Теккерей.

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек на абонементі Роменської міської центральної бібліотеки відкриласькнижкова експозиція "Нові книги нового століття". До уваги користувачів книги українських та зарубіжних письменників різних жанрів.


Культурна спадщина України

/Files/images/DSC02140.JPG

Наша країна, з її вигідним геополітичним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами та унікальними архітектурними комплексами, багатою спадщиною усіх етносів, привітними і щирими людьми, має всі умови для розвитку туристичної індустрії. Україна заслуговує на те, щоб глибше відкрити перед світом свої унікальні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв і традицій.

Україна багата на культурну спадщину, адже має біля 150 тисяч пам’яток культури, архітектури та археології, що відображають історію країни. А численні фестивалі та мистецькі заходи дають можливість туристам пізнати українські звичаї, традиції та культуру народу.

Наша країна нагадує видатний мистецький музей світу, колекцію якого можна вивчати все життя, але часу все одно не вистачить. Україну можна назвати місцем стародавніх замків та фортець. Від Кам’янець-Подільського, Підгорецького, Золочівського замків важко відвести свій погляд. Чудова архітектура тут поєднується із мальовничими пейзажами.

Всього ж на території України, за твердженням істориків, існує близько 5 000 замків.

Всі фортеці чи замки України зібрали легенди та романтичні історії, факти про чудових князів, милих лицарів, козаків, магнатів. На цих будівлях позначилася багатонаціональність України. Деякі замки зберігають відбитки культури Австро-Угорщини, Польщі, Литви, Росії, Туреччини. В читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відкрилась виставка - мандрівка «Замки, фортеці та палаци України». Подорожі це чудовий світ відкриттів, пізнання нового та величного. Буденність нашого життя підсилює бажання мандрувати. Це й не дивно. Адже саме змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого ми відпочиваємо від буденного життя.


Червень 1941: над пам'яттю роки не владні

/Files/images/DSC01867.JPG

Давно відгриміли бої, та Друга світова й сьогодні ятрить душі своїми важкими спогадами про мільйонні жертви. Так, 22 червня 1941 ввійшло трагічною сторінкою в історію рідної землі. Так, саме тоді розпочалася Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого нашого співвітчизника.

Фронт двічі прокотився Україною. Вже виросли нові покоління, які цього не пам’ятають, але які знають правду і вміють ушановувати подвиг полеглих. Бо ті полеглі – з їхніх родоводів, із тієї історії, яку вже записано не в душах, а в генах.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича представлена хроніко – документальна експозиція «Той біль із часом не минає».

В основі експозиції — документи, періодика та фотографії, які розповідають про окремі миттєвості війни, героїчну історичну спадщину країни, немеркнучу пам’ять про героїв-визволителів. Саме внуки й правнуки звитяжців повторюють одностайно: низький уклін усім захисникам України в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.


Туристичний потенціал українських міст.

/Files/images/nm 008.jpg

Туризм сьогодні вважається одним із перспективних напрямків соціально-економічного розвитку країни, регіонів, міст. Адже туристичне господарство генерує 11 % валового продукту в світі, а туристична індустрія – 4,2 %. Із кожним роком розвиток туризму в Україні набуває все більших обертів. Щороку нашу державу відвідує в середньому 17 млн. іноземців, більшість яких є громадянами країн СНД, а третина приїжджає з ЄС. Україна є одним зі світових лідерів з міжнародного туризму – за даними Всесвітньої організації туризму, Україна посідає сьоме місце за кількістю відвідувань щороку. Таким чином, туристична галузь має надзвичайно важливе значення для економіки нашої держави, а розвиток цієї сфери суспільного життя повинен стати одним із пріоритетних завдань на найближче майбутнє.

Неабияким туристичним потенціалом володіють українські міста, особливо перлини історичної та культурної спадщини – Київ, Львів,Одеса, Харків. Україна має безліч невеликих міст, історія яких цікава та повчальна, міста,які мають свою особливу ауру, які зберегли культурний спадок наших предків.

В читальному залі центральної бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича представленатуристична мозаїка: «Українські міста запрошують», яка знайомить з цікавими та унікальними містами України.


Світ української культури, світ вічний, світ живий.

/Files/images/DSC01791.JPG

Щорічно у третю неділю травня, згідно Указу Президента України від 30 грудня 2011 року, відзначається день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це свято людей, які пов'язали з культурою своє професійне життя, свято визначних майстрів сцени, величезної армії аматорів художньої самодіяльності, а також мільйонів глядачів.

Працівники культури люди особливі,
Бо душі їхні ніжні та вразливі.
Коли уся країна щось святкує,
Тоді культпрацівник працює.
Коли в ночі усі лягають спати,
Культпрацівник почне вірші писати…
Отак, усе життя в нас свято.

Місія працівників культури в суспільстві – унікальна. Своїм досвідом, знаннями і талантом вони забезпечують спадкоємність наших духовних традицій, зберігають і розвивають розмаїту палітру культури українського народу.

До свята, в читальному залі приурочена виставка- вернісаж: «Українська культура у просторі та часі», яка знайомить користувачів з невичерпною та різнобарвною спадщиною українського народу, його унікальними та самобутніми талантами.


Вшановуючи Подвиг народу

/Files/images/trees 005.jpg

У травневі дні ми відзначатимемо 68 річницю Великої Перемоги, згадуючи всіх, чиє життя забрала війна. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.
Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. У читальному залі бібліотеки представлена книжково – ілюстрована експозиція «Подвигу жити вічно». Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.


Великий син українського народу

/Files/images/859646_126078270908150_604097895_o.jpg

При всій значній кількості різноманітних друкованих матеріалів про видатного українця Тараса Григоровича Шевченка, його особистість і до цього часу полишається непізнаною в усій своїй повноті. Загадка феномену Шевченка залишається нерозгаданою! Тарас Шевченко – пророк, мислитель, поет, художник, музикант, фольклорист-етнограф, археолог, історик. Мистецька постать Кобзаря у всій своїй багатогранності є монолітна, цільна, з нерозривною єдністю творчого мислення. Різні види художньої діяльності нашого митця становлять органічне ціле, взаємно розвиваючи, доповнюючи і пояснюючи один одного. Геній Шевченка яскраво світиться трьома рівноцінними гранями свого таланту - поезія, живопис, музика.

До 199-річниці з дня народження Великого Кобзаря на абонементі бібліотеки протягом року діятиме книжкова виставка-вшанування "Великий син українського народу", яка знайомить користувачів з багатогранним талантом Великого Кобзаря. Запрошуємо познайомитися з виставкою всіх бажаючих.


Улюблені книги наших читачів

/Files/images/778727_110055679177076_1607622269_o.jpg

Книга… Одне із самих дивовижних чудес світу, створених людиною упродовж багатьох віків. Гарні книги ніколи не залишать людину такою, якою вона була до знайомства із ними. Читаючи їх, людина сама стає кращою, набуває досвіду.

Книга дає нам мудрість і разом з тим не перестає захоплювати і дивувати свого творця. Гарна книга – це завжди розумний, бажаний співрозмовник. Нехай зустріч із цим співрозмовником стане вашою постійною потребою. Цьому вам допоможе виставка-рекомендація “Прочитай! Мені сподобалось! ”, що експонується протягом березня на юнацькому відділі книгозбірні.

Запрошуємо всіх шанувальників книги познайомитися з цікавою виставкою.


Будь сучасним! Читай українське!

/Files/images/861290_120698141446163_1898932137_o.jpg

Ви вважаєте, що сучасної української літератури не існує та читати українську літературу не h6модно? А українська мова – це тільки суржик?

Що в Україні немає цікавих авторів? Якого віку, на Вашу думку, він має бути? 25? 35? 45? 81???... Талант не залежить від віку та статі! Переконайся, що тера-інкогнітa поряд з тобою в безмежному океані книжок! Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої сучасної української літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії.

Книжкова виставка «Будь сучасним! Читай українське!», допоможе познайомитися з яскравою палітрою як класиків так і сучасних українських письменників.

Виставка діє протягом березня-червня.


Кiлькiсть переглядiв: 27810

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.