Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/eulaw4ukraine.jpg

Пульс угоди моніторинг реалізації плану заходів з виконання Угоди про асоціацію

Онлайн - система "Навігатор угоди"

Європейський дайджест: "Прогрес виконання угоди про асоціацію у 2018 році"

Україна виконала 52% завдань за Угодою про асоціацію, запланованих на 2018 рік. Загальний же прогрес виконання Угоди становить 42%. Про це говориться в урядовому звіті, щодо виконання Угоди за 2018 рік. Найбільше прогресу у виконанні Угоди про асоціацію було досягнуто у сферах підприємництва 89%, сільському господарстві 86%, технічних бар'єрах у торгівлі 70%, соціальній політиці та трудових відносинах 70% тощо.

Рекомендуємо до ознайомлення:

Аналіз від громадських експертів про виконання Угоди про асоціацію, у секторах де передбачене відкриття внутрішнього ринку ЄС

Звіт від Європейської служби зовнішньої дії та Європейської Комісії

Резолюція Європарламенту, щодо виконання Угоди про асоціацію

План заходів, щодо виконання Угоди про асоціацію

Дорожня карта євроінтеграційних законопроектів на 2018-2019 рік

За 2018 рік експорт товарів з України до ЄС зріс на 15%, а імпорт – на 11,5% У 2018 році експорт товарів з України до ЄС зріс на 15% та склав 20,158 млрд дол. Це 42,6% від усього експорту України, який становить 47,339 млрд дол. Найбільше серед країн ЄС Україна експортувала до Польщі – 3,25 млрд дол., Італії – 2,62 млрд, Німеччини – 2,2 млрд. Водночас, імпорт з країн ЄС за підсумками 2018 року зріс на 11,5% та склав 23,182 млрд дол. (Державна служба статистики України) Зазначимо, що протягом 2016-2018 років митницями Державної фіскальної служби було видано 219 тис. сертифікатів з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС. Він дозволяє товарам українського походження після ввезення на територію ЄС користуватися умовами преференційної торгівлі – до них застосовуються пільги зі сплати мита (ДФС).

Зона вільної торгівлі з ЄС

Початок дії економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС не лише втілює в життя євроінтеграційні прагнення українців, які у 2013 році стали поштовхом до початку Революції Гідності, а й знаменує нову сторінку в історії українського бізнесу.
Повний текст цієї угоди, яка складається із 486 статей на 2137 сторінках, можна знайти на сайті уряду.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248387631

Що сталося 1 січня 2016 року?

Між Україною та Євросоюзом почала діяти «глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі». У межах цієї зони скасовуються митні збори і кількісні обмеження у взаємній торгівлі.Насправді ЄС відкрив свої кордони для українських товарів ще у травні 2014 року. Тепер Україна зробить аналогічний крок. Сьогодні українські мита становлять 10% на продукти харчування і 5% на промислові товари. Поступово їх треба буде знижувати.Окрім того, підписавши угоду про асоціацію, Україна зобов'язується перейняти правила внутрішнього ринку ЄС, які стосуються технічних стандартів, санітарних та фітосанітарних правил, державних закупівель, конкуренції, інтелектуальної власністі тощо.

Які можливості отримує український бізнес від угоди про асоціацію?

· Можливість надавати послуги європейським споживачам.

· Доступ до держзакупівель в ЄС.

· Безмитна торгівля з ЄС.

· Єдині стандарти виробництва.

· Спрощення руху капіталу.

Чи подешевшають в Україні європейські товари?

В принципі, так. Оскільки митні платежі будуть скасовані або значно зменшені, товар стане дешевшим. Незначно можуть подешевшати імпортні сири та інша харчова продукція з ЄС, побутова техніка, оргтехніка та мобільні телефони. Але хто виграє від цього – споживач, чи імпортер – поки що невідомо.Окрім того, у ЄС існує практика субсидування виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Однак в угоді про асоціацію з Україною є домовленість, що ці продукти з ЄС будуть заходити на наш ринок очищеними від європейських експортних стимулів. Тобто експортні субсидії не будуть надаватися на ті європейські продукти харчування, які будуть поставлятися на український ринок. І це певною мірою зрівняє позиції національних виробників і європейських експортерів.

Чи знищать сильні європейські компанії, які увійдуть на український ринок слабких вітчизняних виробників?

Ні, не знищать. Зона вільної торгівлі діятиме асиметрично. Це означає, що ЄС знизить тарифи для товарів з України, але Україна знижуватиме свої тарифи для товарів із Європи поступово протягом 3-10 років.

Чи зможуть українські виробники відразу експортувати свої товари на ринок ЄС?

Щоб експортувати свої товари в ЄС, Україні треба привести свої стандарти у відповідність з технічними регламентами та системами стандартизації ЄС. Для цього треба внести зміни до 350 законодавчих актів. Тільки після цього українські компанії зможуть торгувати з європейцями на таких же умовах, як і бізнесу всередині ЄС.

Чому приєднання до ЗВТ корисне для України?

Можливості. Ті українські виробники, які гармонізують свої стандарти зі стандартами ЄС, отримають доступ до найбільшого у світі ринку, який налічує понад 510 млн споживачів із річним доходом 24 тис. євро на душу населення, а ВВП цього ринку у 2014 році становив близько 14 трлн євро, що у 12 разів більше, ніж у Росії.

Економія. За попередніми розрахунками Євросоюзу, унаслідок скасування мит українські експортери заощаджуватимуть 487 млн. євро щороку. Економія експортерів ЄС становитиме 391 млн. євро щороку.

Якість. Запровадження європейських стандартів та уніфікація європейського законодавства підвищить якість продукції на внутрішньому ринку України, а також сприятиме формуванню позитивного іміджу України на світових ринках як виробника якісних товарів.

Економічний ріст. За даними Світового банку, після розпаду Східного блоку чотири сусідні країни, які приєднались до ЄС демонстрували середнє річне зростання на понад 3% (у 1992–2013 роках реальне зростання економіки в Польщі становило 4,2%, у Словаччині – 4,1%, в Румунії – 2,2%, в Угорщині – 1,7%), тоді як ВВП України в середньому щорічно скорочувався на 0,7%.

Вихід на світові ринки. В ЄС вже діють угоди про вільну торгівлю з 33 торговельними партнерам. Такі ж угоди із ще 23 партнерами (США, Канада, Японія) перебувають на стадії укладання. Запровадження європейських стандартів та гармонізація українського законодавства із європейським дозволить Україні вийти на світові ринки.

Інвестиції. Гармонізація українського законодавства означатиме, що інвестори з країн Євросоюзу матимуть у різних секторах економіки таке ж законодавче поле для роботи в Україні, як і в ЄС. З одного боку, це дає можливість українським компаніям перейти зі статусу місцевих до міжнародних, з іншого – збільшить притік іноземних інвестицій до України.

Модернізація. Ухвалення норм і стандартів ЄС у поєднанні з безмитною торгівлею сприятиме залученню інвесторів та передачі технологій із західноєвропейських та інших провідних економік. Таким чином Україна перетвориться із експортера сировинних матеріалів та сільськогосподарської продукції на виробника більш вартісної продукції, яка матиме попит на зовнішніх ринках.

Представництво України при ЄС та Європейському Співтоваристві з атомної енергії
Що означає зона вільної торгівлі для малого та середнього бізнесу
Кiлькiсть переглядiв: 1015

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.